Czy Towja konkurencja ma więcej klientów?


CHCESZ TO ZMIENIĆ?
Zastosuj najskutecznijszą formę reklamy. Reklamuj się w internecie.

Reklama w internecie

Zastanawiałeś się kiedyś czemu twoja konkurencja czasami radzi sobie lepiej od Ciebie? Opowiedź jest bardzo prosa. W 65% przpadków reklamuje się skutecznie w internecie. Reklama w internecie różni się zasadniczo od konwencjonalnych metod pozyskiwani klientów. Nie generuje on tak wielkiego zainteresowania jak np. bilbordy w ruchliwych mijecach miasta z półnagimi kobietami, ale pozwala pozyskać klientów, kórzy 3 razy częściej decydują się na zakup usługi lub produktu niż, potencjali klienci pozyskani z innych źródeł. Co za tym idzie przynosi większe zyski niż reklama tradycyjna. Na czym więc polega jej sekret?

Reklama w internecie jest nastswiona na pozyskiwanie konkretnych klientów, kórzy wiedzą jakiego rodzaju produktu czekają. Jak się ma takiego klienta wystarczy tylko podłożyć mu pod nos swoją ofertę. Reklamę w internecie można podzielić na dwie zasadnicze grupy reklamę kontekstową oraz reklamę w wyszukiwakach internetowych.

Reklama kontekstowa jest to reklama, która jest wyświetlana tylko odpowiednim użytkownikom. Portale oraz wyszukiwarki oferujące reklame kontekstową prowadzą badania na tema użytkowników, zachowują informacje na ich temat, badają ich profil i potem wiedzą co ich może zainteresować. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego banery lub reklamy, które Ci się pojawiają kiedy przeglądasz strony internetowe pokazują Ci to czego akurat potrzebujesz? To nie jest przypadek! Zwróć na to uwagę. Pomyśl teraz, że wszyscy potencjalni klienci, kótrzy potrzebują twojego produktu lub usługi, nie zważając na to, czy są to wczasy w górach, pomic przy uzyskaniu dotacji unijnych, czy ciekawy prezent na święta, otrzymują propozycję właście od Ciebie. Tak właśnie działa reklama kontekstowa, jest ona wyświetlana na stronach powiązanych tematycznie z oferowanymi przez Ciebie usługami. Te strony są odwiedzane przez wielu ludzi zainteresowanych tematem.

Załóżmy, że sprzedajesz książki o naprawie samochodów , nie uważasz, ze dużo większe prawdopodobieństwo zwiększenia sprzedaży twjej książki będzie , gdy reklama wyświetli się na forum poświęconym naprawie smochodów, gdzie pojawiają się użytkownicy internetu potrzebujący naprawić samochód niż np. na bilbordzie w centrum miasta, gdzie wszyscy mają sprawne auta. Czytelinik forum jeżeli nie znajdzie odpowiedzi na swój problem na forum z dużym prawdopodobieństwem kupi książkę u Ciebie. Jeżeli natomiast prowadzisz warsztat samochodowy to na tym samym forum pojawi się oferta twojego warsztatu, więc jeżeli czytelnik forum nie czuje się na siłach, żeby naprawić coś samemu, a pochodzi z tej samej miejscowości, gdzie znajduje się twój warsztat, to wyświetli mu się reklama z towja ofertą i on prawdopodobnie zadzwoni właśnie do Ciebie, żeby umówić się na wizytę.

Reklama w wyszukiwarkach internetowych , popularnie nazywana pozycjonowaniem stron internetowych lub pozycjonowaniem stron WWW, polega na promowaniu strony, co objawia się poprzez wysoką pozycję w wyszukiwarce. Sprawą oczywistą jest, że jeżeli na hasło "warsztat samochodowy Gdańsk" strona z ofertą twpjego warsztatu samochodowego pojawi się na pierwszym miejcu, to pozyskasz o wiele więcej klientów, niż w przypadku , gdy towja strona jest na 38 miejstu. Wtedy prawdopodbnie nikt do niej nie dotrze. Jak pokazują badania ponad 90% użytkowników, chcących znaleźć informacje w internecie w pierwszej kolejności korzysta z możliwości jakie dają wyszukiwarki. Promowanie się w wyszukiwarkach internetowych jest obecnie najskutecznijeszym sposobem reklamy w internecie.

Jeżeli chcesz pozyskać nowych klientów dzięki reklamie w internecie napisz do nas, pomożemy Ci uzyskać wysokie pozycje w wyszukiwarkach internetowych na interesujące i popularne słowa kluczowe oraz przygotujemy dla Ciebei reklamę kontekstową.

Dowiedz się więcej jak wygląda pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach internetowych.